ÇINAR TEKNİK KOMBİ SERVİS KURSU 


0505 751 1260 0533 344 2359

Sıkça Sorulan Sorular
Kursumuza her yaş grubundan katılım sağlanmaktadır.
Kurslarımıza katılmak için Kayıt numaralarımız olan 0505 751 1260 veya 0532 492 1539 nolu telefonları arayarak kesin kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Kombi bakım onarım eğitimi; ilk gün kombi bakım onarımı hakkında herşey ders ortamında anlatılmaktadır. İkinci gün tesisimizde bulunan 12 adet değişik markadaki kombilerin kursiyerlerin ikişer, üçerli gruplar halinde ayrılarak kombi parçalarını sökme ve takma eğitimiyle devam etmektedir. Üçüncü gün elektrik bilgisi ve ölçüm aleti (Avometre) kullanma yeterliliği kazandırılmakta, kombilerde bulunanan bütün elektriksel parçaların nereden ölçüleceği detaylı olarak uygulama yapılarak öğretilmektedir. Bu yeterliliği kazanan kursiyerler tesisimizde bulunan çalışır haldeki 6 kombi üzerinde öncelikle kombi çalışma bilgisi, sonra çalışan kombilerde sökme - takma, minumum ve maximum gaz ayarı yapma ve cihazlarda bulunan parçalar hangi arızaları verir ve bu arızalar nasıl giderilir uygulama çalışmasıyla devam etmektedir. Dördünce gün arıza bulma teknikleri ve yoğuşmalı cihaz eğitimi ve gaz analiz cihazı kullanma eğitimiyle eğitime devam edilmektedir. Beşince ve Altıncı gün 14.00' a kadar eğitime devam edilerek 14.00'dan sonra Mesleki Yeterlilik Sınavları tesisimizde yetkili firma tarafından yapılmaktadır. Mesleki Yeterlilik Sınavları dahil 6 gün sürmektedir.
2017 Yılında başlayan MYK sınavları 2021 Aralık ayı sonuna kadar kurs ücreti devlet desteği kapsamında olduğu için kursiyerlerimiz sınav ücretlerini geri almışlardır. 2022 yılı devlet desteği henüz açıklanmamıştır.
Evet, Kurs süresince anlatılan tüm konuları kapsayan eğitim notları ve eğitimlere katılan tüm kursiyerlerimize kurs eğitmenlerimiz tarafından yazılmış olan kurs kitapçığı PDF halinde Cep telefonu formatında hazırlanarak tüm kursiyerlere verilmektedir. Kombi elektriksel parçaların neresinden ölçülmesi gerektiği ve hangi değerlerde olması gerektiğini gösteren eğitim notları ve Arızalı cihaza müdehale yöntemleri yönergesi PDF formatında adaylara ücretsiz olarak verilmektedir.
Kursiyerlere öncelikle eğitim laboratuvarımızda teorik olarak yeterli seviyeye getirilmekte daha sonra uygulamalı eğitim laboratuvarımızda 12, 13 çalışmayan 6,7 adet çalışan kombiler üzerinde cihaz çalışma prensipleri, devreye alma ve arıza bulma yöntemleri yeterlilikleri kazandırılmaktadır.
Eğitimlere katılan kursiyerlerimizin tamamına hangi marka kombi olursa olsun cihaza müdehale yöntemleri sistematik olarak öğretilmektedir. Bu eğitimi alan hiçbir kursiyerin çeşitli yerlerde satılan arıza tespit cihazı adı altında satılan cihazları satın almasına gerek yoktur. Kursiyerlerin cihaz arızalarında kullanmaları gereken tek cihaz piyasada 50, 60 TL' ye satılan Avometre cihazıdır. Eğitimlerimizin tamamında Avometre kullanımı detaylı olarak öğretilmektedir.
Kurs süresince kursiyerlerle iki eğitmen ilgilenmektedir. Eğitmenlerden birisi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı Öğretmeni, diğeri Vaillant bünyesinde çalışan kombi servis çalışanlarının neredeyse tamamının eğitimini gerçekleştiren Eğitim Sorumlusudur.
Kurs sonrası tüm kursiyerlerimiz, kombiserviskursu bünyesinde oluşturulan Whatsapp destek hattımıza dahil edilmektedir. Bünyemizde oluşturulan Whatsapp gruplarının tamamı; eğitim alan kursiyerlerimizin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirip, birbirleriyle etkileşimde bulunmaları ve deneyim kazanmaları için kurulmuştur. Gruplarımızda tecrübeli ve mesleğe yeni başlayan kursiyerler karışık olarak bulunmaktadır. Gruplarımızda kesinlikle mesleki paylaşım harici bilgi paylaşımına veya sözlü tartışmalara müsaade edilmemektedir. Uyarılara rağmen bu tip davranışlara devam edenler grup dışına çıkartılmaktadır.
Evet eğitimlerimizin tamamı hazırlamış olduğumuz eğitim platformunda uygulamalı olarak verilmektedir. Eğitimlere katılan kursiyerlerimiz kombi bakım onarımını yaparak, yaşayarak öğrenmektedir. Eğitimlerde çalışan ve çalışmayan toplam 20 adet kombi kullanılmaktadır.
Kombi bakım onarım için gerekli olan MYK Belgesi Seviye 4 olduğu için bu belge ile İş Yeri Açılabilmektedir.
Evet eğitim sonrasında MYK sınavından basarılı olup belge sahibi olduktan sonra herhangi bir Mesleki Eğitim Merkezine gidip Gaz Yakıcı Cihazlar Servisciliği Ustalık Sınavına koşulsuz katılabilirsiniz.